شصتمین شماره‌ی فصلنامه‌ی حسابدار رسمی منتشر شد
 

شصتمین شماره‌ی فصلنامه‌ی حسابدار رسمی منتشر شد

مرور مطالب جدیدترین شماره‌ی فصلنامه‌ی حسابدار رسمی
چهارشنبه، 24 اسفند 1401 | Article Rating

 

 شماره‌ی جدید فصلنامه‌ی حسابدار رسمی منتشر شد. سرمقاله‌ی این شماره با عنوان «تعامل حرفه‌ای ضامن پیشرفت است» نوشته‌ی روح‌الله مقیمی‌فر، رئیس شورای عالی هشتم به بحث درباره‌ی اهمیت ارتباط پیوسته‌ی اعضای جامعه و ارکان راهبری آن اختصاص دارد و بر ضرورت همبستگی حرفه‌ای حسابرسان برای مقابله با چالش‌های موجود تأکید دارد. «چشم‌اندازها و برنامه‌ها» نیز مقاله‌ای نوشته‌ی فرهاد پناهی، دبیرکل جامعه، است که طی آن دیدگاه‌ها و راهکارهای حرفه‌ای خود را برشمرده‌اند.

در بخش تریبون آزاد این شماره، با توجه به اهمیت مسأله‌ی نیروی انسانی حرفه‌ای در مؤسسات حسابرسی میزگرد «چالش‌های توانمندسازی و نگه‌داشت سرمایه‌ی انسانی در حسابرسی» درج شده است. مصطفی جان‌نثاری، احسان رحمانی‌نیا، فریدون رهنمای رودپشتی، حسین کثیری و بیتا مشایخی شرکت‌کنندگان در این میزگرد هستند.

 پژوهش «آسیب‌شناسی فرایند تعیین صلاحیت حسابداران رسمی در ایران» نوشته‌ی امیرهادی معنوی مقدم، محمد حسین قائمی و کیهان مهام درج شده است. «چرخش اجباری مؤسسه‌ی حسابرسی» نوشته‌ی وحید منتی و مهیار تقی‌زاده ارمکی، و «کاربردهای یادگیری ­ماشین در حسابداری و حسابرسی» نوشته‌ی مرتضی اسدی و  آرشینا منتظری از دیگر مقالات این شماره هستند. همچنین همایون مشیرزاده نیز در مقاله‌ای مستقل ابعاد رسوایی مالی جدید FTX را در اقتصاد امریکا مورد بررسی قرار داده‌اند.

خبرهای حرفه‌ی حسابرسی در سطح جهان، خبرهای حرفه در ایران و فهرست به‌هنگام‌شده‌ی مؤسسات حسابرسی عضو جامعه دیگر بخش‌های این شماره است.

فصلنامه‌ی حرفه‌ای حسابدار رسمی از بدو انتشار در پایان هر فصل به طور منظم منتشر شده است. جدیدترین شماره طی روزهای جاری برای مؤسسات و مشترکان مجله ارسال خواهد شد.

تصاویر
  • شصتمین شماره‌ی فصلنامه‌ی حسابدار رسمی منتشر شد
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری