روز حسابدار، تبلور همبستگی حرفه‌ای حسابداران، گرامی باد
 

روز حسابدار، تبلور همبستگی حرفه‌ای حسابداران، گرامی باد

پنجشنبه، 11 آذر 1400 | Article Rating

🔸فدراسیون بین‌المللی حسابداران (آیفک) در سی‌امین سال تاسیس‌اش دوم تا هشتم دسامبر ۲۰۰۷ (یازدهم تا هفدهم آذر ۱۳۸۶) را به‌عنوان هفته جهانی حسابداری اعلام کرد و از اعضای خود در همه کشورهای جهان خواست آن هفته را به همین نام اعلام و گردهمایی‌ها یا آیین‌های ویژه‌ای را به همین مناسبت تهیه کنند. در آن سال، جامعه‌ حسابداران رسمی ایران‌، ضمن اعلام این خبر، نهادهای حسابداری ایران را برای تعیین روزی با عنوان روز حسابدار فرا خواند و پس از نشست‌هایی که بین پیشکسوتان و مدیران جامعه حسابداران رسمی و سایر تشکل‌ها برگزار شد، روز ۱۵ آذر هر سال به‌عنوان روز حسابدار در ایران نام‌گذاری شد.

🔸در پی چندین سال پیگیری مستمر جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران، سرانجام شورای فرهنگ عمومی کشور در جلسه‌ی خود به تاریخ بیست و یکم بهمن‌ماه 1399 با پیشنهاد درج روز حسابدار در تقویم رسمی کشور موافقت کرد.

🔸جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران همچون سال‌های قبل به همین مناسبت آیین‌های گسترده‌ای را در دست اجرا دارد.  آیین‌های تجلیل از نسل اول حرفه‌ی حسابداری در ایران، سوگند حسابداران رسمی جدیدالورود، تقدیر از نفرات برتر آزمون حسابدار رسمی، تقدیر از نفرات برتر آزمون رتبه‌های حرفه‌ای و ... مجموعه‌ای از سخنرانی‌ها بخش‌هایی از همایش امسال است.

🔸گفتنی است آیین‌های سالگشت روز حسابدار سال جاری دوشنبه 15 آذر برگزار می‌شود و به صورت زنده و آنلاین در شبکه‌های اجتماعی جامعه حسابداران رسمی ایران پخش خواهد شد.

تصاویر
  • روز حسابدار، تبلور همبستگی حرفه‌ای حسابداران، گرامی باد
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری