سی‌وسومین جلسه‌ی شورای عالی هفتم برگزار شد
 

سی‌وسومین جلسه‌ی شورای عالی هفتم برگزار شد

یکشنبه، 13 تیر 1400 | Article Rating

_______________

سه‌شنبه هشتم تیر‌ماه، جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران میزبان برگزاری سی‌وسومین جلسه‌ی شورای عالی هفتم بود.

در آغاز جلسه، دکتر سعید جمشیدی فرد، رییس شورای عالی، ضمن خیرمقدم و اعلام رسمیت جلسه، درگذشت آقای حسین میلانی، از اعضای گرانقدر جامعه، و آقای شهریار دیلم صالحی، عضو پیشین شورای عالی را تسلیت و در ادامه سالروز تولد حضرت امام رضا (ع) و ایام دهه‌ی کرامت را تبریک گفتند.

نخستین دستورجلسه‌ی شورا، ارایه‌ی صورت‌های مالی و گزارش فعالیت هیأت مدیره برای سال مالی 1399 بود. بر این اساس، محورهای اصلی گزارش فعالیت هیأت مدیره و گزیده‌ی صورت‌های مالی جامعه طرح شد و مورد بررسی اعضای شورای عالی قرار گرفت. با توجه به مباحث و دیدگاه‌های اعضای شورای عالی و توضیحات هیأت مدیره در این زمینه، مقرر شد درخصوص سامانه‌های اطلاعاتی جامعه، هیأت مدیره مدل پیشنهادی بازیابی هزینه‌های مربوط را به شورای عالی ارایه نماید. همچنین، در زمینه‌ی فعالیت مؤسسات حسابرسی مقرر شد تحلیل جامعی از چگونگی فعالیت مؤسسات ارائه شود. بررسی و تبادل نظر بیش‌تر و تصمیم‌گیری در این زمینه به جلسه‌ی آینده موکول شد.  

دستورجلسه‌ی بعدی ارایه‌ی گزارش نظارت حرفه‌ای سال 1399 بود. در این چارچوب، محور‌های کلیدی گزارش ارائه شد و اعضای شورای عالی نظرگاه‌های خود را مطرح کردند. در این زمینه، مقرر شد در طرح تحول نظارت حرفه‌ای مدل نظام تشویقی در کنترل کیفیت پیش‌بینی شود تا صرف هزینه‌های مرتبط با آن جذابیت بیشتری برای مؤسسات حسابرسی داشته باشد. همچنین با توجه به پیشنهادهای ارایه شده مقرر شد این مدل به صورت تفصیلی و با جزییات بیشتر، همراه با زمانبندی، ارایه شود تا چشم‌انداز تحولات و تغییرات ملموس باشد.

تصاویر
  • سی‌وسومین جلسه‌ی شورای عالی هفتم برگزار شد
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری