اهمیت ارتقای مهارت‌ها برای حرفه‌ی حسابداری
 

اهمیت ارتقای مهارت‌ها برای حرفه‌ی حسابداری

گزارش نشریه‌ی «اکانتنسی ایج»
ﺳﻪشنبه، 18 مرداد 1401 | Article Rating

 

_____________________

اگر منابع کافی برای ارتقای مهارت در حرفه‌ی حسابداری تخصیص داده نشود، مؤسسات ارائه‌دهنده‌ی خدمات حسابداری احتمالاً با خروج استعدادها و ناتوانی در ارائه‌ی خدمات کافی به مشتریان مواجه خواهند شد.

به گزارش نشریه‌ی «اکانتنسی ایج»، دیوید ویتسون بلک، رئیس توسعه‌ی استعدادها در مؤسسه‌ی مشاوره‌ای آزتس گفت که ماهیت غیر قابل پیش‌بینی صنعت خدمات حرفه‌ای ایجاب می‌کند برنامه‌های توسعه، هم جامع و هم سفارشی باشد. در حسابداری، همه چیز تغییر می‌کند. تغییرات فناوری، مقررات و ... و شما باید بتوانید با در نظر گرفتن همه‌ی این‌ها، خود را ارتقا دهید. چشم‌انداز حرفه و آنچه مشتریان نیاز دارند در حال تغییر است. اگر برای مهارت‌های ضروری که به آن‌ها نیاز است سرمایه‌گذاری نکنید، نمی‌توانید به مشتریان آنچه را که نیاز دارند بدهید، و در نتیجه نمی‌توانید کسب‌وکار خود را توسعه ببخشید.

ویتسون بلک در مورد ریسک ناشی از کمبود فرصت‌های ارتقای مهارت هشدار می‌دهد و استدلال می‌کند که افراد در طول همه‌گیری ویروس کرونا از آینده‌ی شغلی خود آگاه‌تر شده‌اند و اگر مؤسسات ارائه دهنده‌ی خدمات حرفه‌ای از توسعه غفلت کنند، در حقیقت مهارت‌ها، دانش و رفتار حرفه‌ای را قربانی خواهند کرد.

بر اساس بررسی‌های انجام شده حسابداران در حال ترک این حرفه هستند و تقریباً نیمی از آن‌ها (45 درصد) به دلیل کمبود فرصت‌های آموزشی، شغل خود را ترک کرده‌اند. بیش از یک سوم (35 درصد) نیز اذعان دارند فرصت‌های ارتقای مهارت کافی برای پیشرفت شغلی آن‌ها وجود ندارد.

ویتسون بلک تاکید کرد، اگر می‌خواهید به عنوان یک کسب‌وکار رشد کنید، باید روی افراد خود سرمایه‌گذاری کنید زیرا این افراد ( نیروی انسانی) هستند که امکان رشد را برای شما فراهم می‌کنند. وی اظهار کرد، خروج استعدادها در صنعت حسابداری جای تعجب ندارد. ماهیت بسیاری از نقش‌های حسابداری اساساً تغییر کرده است و متقاضیان را قادر می‌سازد تا فرصت‌های متنوع‌تر و استراتژیک‌تری را دنبال کنند.

بسیاری از متقاضیان اشتغال در حرفه‌ی حسابداری به دنبال نقشی هستند که در آن فرصتی برای پیشبرد کسب‌وکار داشته باشند. نقش‌های سنتی حسابداری از بین رفته‌اند، و بنابراین مهم است که نقش‌ها با کسب‌وکار در هم تنیده شود تا قدرت نفوذ و تصمیم‌گیری ایجاد شود. بسیاری از سازمان‌ها برای رشد کسب‌وکار خود رقابت می‌کنند و در نتیجه، فرصت‌های واقعاً هیجان‌انگیزی در بازار وجود دارد که تمام ابعاد نقشی را که استعدادها به دنبال آن هستند ارائه می‌دهد.

ویتسون بلک خاطرنشان می‌کند تکامل مستمر فناوری به طور فزاینده‌ای متخصصان حسابداری را قادر می‌سازد تا فرصت‌های دیگر را دنبال کنند. همه‌ی ما در این دوره مجبور بوده‌ایم خود را با فناوری تطبیق دهیم، به این معنی که نقش افراد در برخی موارد تغییر کرده است، و حسابداران از این مهارت‌ها برای یافتن فرصت‌های بهتر استفاده می‌کنند. اما نداشتن آموزش و پشتیبانی مناسب برای پیشرفت، باعث می‌شود آن‌ها موقعیت شغلی خود را ترک کنند. ​​به‌ویژه مؤسسات متوسط در برابر چالش‌های حفظ استعداد آسیب‌پذیر هستند و از شکاف مهارت‌های بیش‌تر در بخش خدمات حرفه‌ای ابراز ناراحتی می‌کنند.

بررسی‌ها حاکی از شکاف مهارتی 22 درصدی در صنعت حسابداری است و احتمال می‌رودکه شکاف کلی مهارت‌ها در دو سال آینده افزایش یابد. مؤسسات بزرگ‌تر با احتمال بیش‌تر استعدادها را جذب می‌کنند، و این امر چالش‌های جذب استعدادها برای مؤسسات کوچک‌تر را تشدید می‌کند. ازاین‌رو، اگر اکنون فرصت‌هایی برای رشد و ارتقای شغلی ارائه ندهید، استعدادهای خود را در مقابل مؤسسات بزرگ‌تری که توانایی سرمایه‌گذاری را دارند، از دست خواهید داد.

 

تصاویر
  • اهمیت ارتقای مهارت‌ها برای حرفه‌ی حسابداری
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری