X
مدل 100 درصد پرداخت برای 80 درصد ساعت کار و 100 درصد بهره‌وری
 

مدل 100 درصد پرداخت برای 80 درصد ساعت کار و 100 درصد بهره‌وری

راهی برای مقابله با کمبود نیروی کار ماهر در حسابرسی
جمعه، 27 خرداد 1401 | Article Rating

 

__________________

تلاش مؤسسات ارائه دهنده‌ی خدمات حسابداری برای افزایش نرخ حفظ و استخدام نیروی کار، همچنان ادامه دارد. از ابتدای ماه ژوئن 70 مؤسسه‌ی ارائه دهنده‌ی خدمات حسابداری در انگلستان در حال اجرای طرح آزمایشی هفته‌های کاری چهار روزه هستند. این طرح برای نخستین بار توسط یک سازمان غیرانتفاعی ارائه شده است که برای شرکت‌هایی که به فکر ایجاد تغییر هستند، خدمات آموزش، راهنمایی و برنامه‌ریزی ارائه می‌کند

نیکول هولدن، مدیر بخش فرهنگ سازمانی مؤسسه‌ی خدمات حسابداری و مشاوره‌ای ای بی ای که یک مؤسسه‌ی استرالیایی- نیوزیلندی است دراین‌باره گفت که اتخاذ آزمایشی سیاست کاری چهار روز در هفته، به ایجاد فرهنگ مثبت در مؤسسه کمک کرده و با کمبود نیروی کار ماهر مقابله می‌کند. هولدن افزود، هدف این کار ایجاد تیمی شاد و فرهنگ عالی در مؤسسه بود، اگرچه علی‌رغم تمام این تلاش‌ها، حتی در سه تا چهار ماه گذشته کمبود نیروی کار مؤسسه بهتر نشده است، اما واقعاً در حال مبارزه هستیم. ما واقعاً نمی‌توانیم با مؤسسات بزرگ در بسته‌های حقوق و دستمزد رقابت کنیم، بنابراین به نفع ماست تا هر کاری که می‌توانیم برای کمک به جذب کارکنان جدید و مبتکر انجام دهیم.

جودی ایسون، مدیر بخش مشاوره‌ی مؤسسه‌ی ای بی ای نیز اظهار کرد که این حرکت (سیاست کاری چهار روز در هفته) برای جذب کارکنان جدید مؤثر واقع خواهد شد. در یک بازار کار بسیار رقابتی، امیدواریم که این  راهکار ما را برای جذب کارکنان جدید و مبتکر متمایز نماید. آگهی شغلی شامل پیشنهاد کاری چهار روز در هفته، مخاطبانی را جذب کرد که از این ایده راضی بودند. این همان چیزی است که ما بازخورد مثبتی در مورد آن داشتیم، چون افراد خواهان آن هستند. این طرح آزمایشی بر اساس مدل 100 درصد پرداخت برای 80 درصد ساعت اما 100 درصد بهره‌وری، اجرا می‌شود.

هولدن بیان کرد این مؤسسه همچنین باید تیم خود را بر اساس سطوح خدمات تقسیم کند تا همیشه فردی در هر سطح وجود داشته باشد تا نیازهای مشتریان را برآورده کند. عامل کلیدی این است که مطمئن شویم استاندارد خدمات ما کاهش نمی‌یابد و مشتریان ما همچنان خدمات مورد انتظار خود را دریافت می‌کنند. در صورت موفقیت‌آمیز بودن  این طرح آزمایشی، سیاست مؤسسه به هفته‌های چهار روزه تغییر خواهد کرد. اگر به پایان شش ماه برسیم و بودجه‌ی مالی خود را در مسیر درستی قرار دهیم، در مسیر بازخورد مثبت تیم و در نتیجه مثبت شدن بازخورد مشتریان قرار می‌گیریم و این موفقیت بزرگی خواهد بود.

 

تصاویر
  • مدل 100 درصد پرداخت برای 80 درصد ساعت کار و 100 درصد بهره‌وری
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری