X
چهل‌وپنجمین جلسه‌ی شورای عالی هفتم برگزار شد
 

چهل‌وپنجمین جلسه‌ی شورای عالی هفتم برگزار شد

گزارش مذاکرات و مصوبات جلسه‌ی مورخ 20 اردیبهشت 1401
چهارشنبه، 21 اردیبهشت 1401 | Article Rating

 

________________________

سه‌شنبه بیستم اردیبهشت‌ماه 1401 جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران میزبان چهل‌وچهارمین نشست شورای عالی هفتم بود.

در آغاز جلسه، دکتر سعید جمشیدی‌فرد رئیس شورا، ضمن خیرمقدم و اعلام رسمیت جلسه، ابتدا ضمن شادباش عید سعید فطر درگذشت دکتر ابراهیم وحیدی الیزه‌ای از اساتید حسابداری کشور را تسلیت گفتند. وی درخصوص تشکیل کارزار لغو معافیت مدیران دولتی از آزمون انتخاب حسابدار رسمی در فضای مجازی عنوان کرد شورای عالی هفتم از ابتدای شروع فعالیت در جهت رفع تبعیض، پیشنهاد لغو معافیت ها از جمله مدیران دولتی از آزمونها و دارندگان مدرک دکتری حسابداری از دروس حسابداری و حسابرسی را از مجاری حرفه‌ای و رسمی در وزارت امور اقتصادی و دارایی کتبا ارایه نموده و پیگیر بوده است.

نخستین دستورجلسه‌ی شورا، طرح و بررسی پیشنهاد کمیته‌ی مشترک رفع ابهامات مطروحه پیشنهاد اصلاح بند 147-290 آیین رفتار حرفه‌ای و در اجرای مصوبه مورخ 23/1/1401 شورای عالی بود. در این زمینه، نظرات کمیته‌ی منتخب قرائت و تصویب شد و مقرر گردید جهت تأیید وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی به ایشان تقدیم شود.

دستورجلسه‌ی بعدی ادامه طرح اساسنامه‌ی نمونه‌ی بازنگری شده مؤسسات حسابرسی بود که ماده به ماده تغییرات و پیشنهادها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و ادامه‌ی بررسی آن به جلسات آینده موکول گردید.

 

تصاویر
  • چهل‌وپنجمین جلسه‌ی شورای عالی هفتم برگزار شد
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری