X
سی و دومین جلسه‌ی شورای عالی هفتم برگزار شد
 

سی و دومین جلسه‌ی شورای عالی هفتم برگزار شد

چهارشنبه، 19 خرداد 1400 | Article Rating

🔸سه‌شنبه 18 خرداد‌ماه، جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران میزبان برگزاری سی‌ودومین جلسه‌ی شورای عالی هفتم بود. در ابتدای جلسه، دکتر سعید جمشیدی فرد، رئیس شورای عالی، ضمن خیرمقدم و تسلیت ایام سوگواری خردادماه، رسمیت جلسه را اعلام کرد. درادامه، رئیس شورای عالی گزارشی از پیگیری پیشنهاد ارایه شده به‌منظور رسیدگی به مصارف تسهیلات مالی پرداختی توسط نظام بانکی بیان و ابراز امیدواری کرد که با کمک کانون بانک‌های خصوصی این طرح عملیاتی و اجرا شود.

🔸نخستین دستورجلسه شورا، طرح نامه‌ی مورخ 1/3/1400 معاونت حقوقی ریاست جمهوری در خصوص چگونگی دعوت از عضو علی‌البدل شورای عالی بود که در پی نامه‌ی مورخ 16/10/1399 ارائه شده بود. در این زمینه، با توجه به اظهارنظر صریح معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری در ضرورت رعایت مفاد تبصره (2) ماده (7) اساسنامه بابت ترتیب دعوت از عضو علی‌البدل شورای عالی، هریک از اعضای شورا نکات و دیدگاه‌های خود را در این زمینه مطرح کردند و در نهایت مقرر شد براساس نظر معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری در این زمینه عمل شود.

🔸دستورجلسه‌ی بعدی ارایه‌ی گزارش «سند حکمرانی فناوری اطلاعات جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران» بود. گفتنی است به‌منظور تحقق اهداف راهبردی جامعه در حوزه‌ی فناوری اطلاعات و سند چشم‌انداز فدراسیون بین‌المللی حسابداران IFAC در راستای دیجیتالی شدن مراجع حرفه‌ای، سند حکمرانی فناوری اطلاعات تدوین شده است و در جلسه‌ی شورا گزارشی از محورهای کلیدی آن طرح شد. در این زمینه، اعضای شورای عالی بر ضرورت ارتقای وضع موجود فناوری اطلاعات، یکپارچه‌سازی سامانه‌های اطلاعاتی، حفظ محرمانگی و حفاظت از اطلاعات، مواردی را بیان کردند و مورد تأکید قرار دادند.

تصاویر
  • سی و دومین جلسه‌ی شورای عالی هفتم برگزار شد
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری