X
تردید کسب‌وکارهای تجاری جهانی نسبت به اثربخشی پاسخ‌های دولت‌ به ویروس همه‌گیر كرونا
 

تردید کسب‌وکارهای تجاری جهانی نسبت به اثربخشی پاسخ‌های دولت‌ به ویروس همه‌گیر كرونا

شنبه، 13 اردیبهشت 1399 | Article Rating

______________

بر اساس نظرسنجی اخیر انجمن حسابداران خبره‌ی ایرلند تنها 15 درصد از حسابداران سراسر کشور معتقدند بسته‌ی محرك اقتصادی دولت برای كمك به کسب‌وکارهای تجاری كافی است. بر اساس این نظرسنجی كه از 500 فعال حوزه‌ی حسابداری در ایرلند و 10هزار کارشناس مالی در سطح جهان صورت گرفته است، بیش از نیمی از کسب‌وکارهای تجاری عملکرد مالی پیش بینی‌شده‌ی خود را از زمان وقوع کووید 19 مجدداً مورد ارزیابی قرار دادند. این در حالی است که 90 درصد آن‌ها برای سال جاری انتظار رشد منفی دارند. تقریباً 60 درصد کسب‌وکارها اعلام كردند که بهره‌وری کارکنان تحت تاثیر ویروس كرونا منفی شده است. بیش از یک چهارم آن‌ها نیز از مشكلات خود در زمینه‌ی عرضه‌ی محصولات جدید و همچنین مشکلات نقدینگی خبر می‌دهند.

🔸همچنین نگرانی‌هایی درباره اثربخشی بسته‌ی محرک اقتصادی دولت مطرح شده است، به طوری‌كه  45 درصد از تأثیر آن مطمئن نیستند و تنها 15 درصد معتقدند اثرگذار خواهد بود. رئیس انجمن حسابداران خبره‌ی ایرلند در این‌باره گفت هدف از این بررسی کشف مشکلات سازمان‌های مختلف و درک آسیب‌های اقتصادی سازمان‌ها در سراسر کشور است. برای نیل به این هدف، دانستن نگاه حسابداران و متخصصان مالی و اعضای انجمن حسابداران خبره که در این زمان بسیار دشوار ، از طیف گسترده‌ای از کسب‌وکارها و سازمان‌ها پشتیبانی می‌کنند، بسیار بااهمیت است.

🔸براساس این یافته‌ها می‌توان پیامدهای کوتاه‌مدت و میان‌مدت را ارزیابی کرد، ضمن این‌که با توجه به تجربیات اقدامات انجام شده و در نظرگرفته شده توسط تعدادی از واحدهای تجاری، می‌توان برای کاهش آسیب‌ها نیز برنامه‌ریزی کرد. از آن‌جاكه نظرسنجی به شكل جهانی انجام شده است، می‌توان از یافته‌های آن كه تصویر جهانی را نشان می‌دهد، جهت برنامه‌ریزی برای ادامه‌ی فعالیت کسب‌وکارهای تجاری در سراسر جهان استفاده كرد. حدود 60 درصد از کسب‌وکارهای تجاری ایرلندی برنامه‌هایی برای تداوم فعالیت خود داشتند تا بتوانند ریسك‌های ناشی از ویروس همه گیر كرونا را کاهش دهند.

🔸تجربه نشان داده است همه‌ی واحدهای تجاری صدمه می‌بینند، اما واحدهای تجاری کوچک‌تر آسیب‌پذیرتر هستند. دو موضوع تأمین مالی و نقدینگی هم دغدغه‌ی اصلی تمام کسب‌وکارهای تجاری در دوران شیوع  كووید 19 است.

_______________

www.irishexaminer.com

_______________

تصاویر
  • تردید کسب‌وکارهای تجاری جهانی نسبت به اثربخشی پاسخ‌های دولت‌ به ویروس همه‌گیر كرونا
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری