X
تاریخ انتشار: چهارشنبه 28 آبان 1399
مهلت ارائه‌ی صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای شرکت‌ها یک ماه تمدید شد

  مهلت ارائه‌ی صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای شرکت‌ها یک ماه تمدید شد

امتیاز: Article Rating
_____
در پی درخواست جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران مهلت تهیه و ارائه‌ی صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای و تهیه‌ی گزارش حسابرسی بررسی اجمالی به‌مدت یک ماه تمدید شد.
به سبب روند صعودی شیوع بیماری کرونا و تأکیدات و توصیه‌های ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا مبنی بر برقراری ممنوعیت و محدودیت ارتباط فیزیکی، در شرایط کنونی از سویی برنامه‌ریزی جاری ناشران اوراق بهادار برای تهیه و ارائه‌ی به‌موقع صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای و از سوی دیگر برنامه‌ریزی مؤسسات حسابرسی در انجام وظایف حسابرسی و بازرسی شرکت‌های مزبور، با محدودیت‌ها و اختلال‌های ناگزیر مواجه شده است.
ازاین‌رو، جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران طی نامه‌ای از سازمان بورس و اوراق بهادار درخواست کرد به منظور ایجاد زمینه‌های مناسب برای انجام تکالیف قانونی شرکت‌های یادشده و حسابرسان مستقل مهلت‌های مقررشده در ماده (7) دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت‌شده نزد سازمان برای دوره‌ی جاری تمدید گردد.
گفتنی است براساس دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات، مهلت ارائه‌ی صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای 6 ماهه‌ی حسابرسی شده حداکثر 60 روز بعد از پایان دوره‌ی 6 ماهه و در مورد شرکت‌هایی که ملزم به تهیه‌ی صورت‌های مالی تلفیقی هستند، حداکثر 75 روز پس از پایان دوره‌ی 6 ماهه است. بدین ترتیب با توجه به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار با درخواست جامعه، مهلت ارائه‌ی صورت‌های حسابرسی شده‌ی شرکت‌ها تا پایان آذرماه سال جاری و صورت‌های مالی تلفیقی تا پانزدهم دی‌ماه سال جاری تمدید شده است.
اشتراک گذاری
تصاویر
  • مهلت ارائه‌ی صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای شرکت‌ها یک ماه تمدید شد
ثبت امتیاز