X
تاریخ انتشار: چهارشنبه 16 مهر 1399
خدمات اجتماعی انجمن حسابداران رسمی ژاپن

  خدمات اجتماعی انجمن حسابداران رسمی ژاپن

امتیاز: Article Rating

خدمات اجتماعی انجمن حسابداران رسمی ژاپن

 

انجمن حسابداران رسمی ژاپن  (JICPA) افزون بر خدمت‌رسانی به اجتماع از طریق خدمات حرفه‌ای حسابداران رسمی، به ارائه خدماتی به اجتماع غیر از خدمات حسابداران رسمی نیز می‌پردازد.

دو نمونه از خدمات اجتماعی انجمن حسابداران رسمی ژاپن در زیر می‌آید:

1 .    سلام بر حسابداری

انجمن در کوششی برای گسترش آموزش حسابداری مقدماتی، از سال 2005 (1384) اقدام به برگزاری کلاس آموزشی برای دانش‌آموزان سال نخست دبیرستان و سال‌های پس از آن به‌طور رایگان کرده است. تدریس همراه با مثال‌های آشنا برای دانش‌آموزان، مثلاً انواع کیک‌ها یا دیگر خوراکی‌ها، مورد استقبال قرار گرفته است. کوشش انجمن برای برگزاری کلاس در مدرسه‌ها و کلاس برای عموم، بیشتر از طریق زیرمجموعه‌های انجمن در ایالات کشور ژاپن به‌بار می‌نشیند به‌گونه‌ای که بیش از 200 کلاس در سال برگزار می‌شود.

در سال 2019 (1398) تعداد 38 نوبت کلاس برای دانش‌آموزان و 30 نوبت کلاس برای عموم برگزار شده است.

2 .    تدوین منابع آموزش حسابداری مقدماتی

مجمع عمومی انجمن حسابداران رسمی ژاپن در سال 2016 (1395) دستور جلسه‌ای را تصویب کرد که به موجب آن، انجمن باید با نشر سواد حسابداری و بالا بردن آگاهی در باره سودمندی حسابداری، درگیر آموزش حسابداری مقدماتی شود.

سواد حسابداری، تنها به درد متخصصان حسابداری، چون حسابداران رسمی، یا کارکنان امور مالی بنگاه‌ها نمی‌خورد، بلکه در زمینه‌های گوناگون زندگی، سودمند است. انجمن حسابداران رسمی ژاپن به‌عنوان یک سازمان حسابداران حرفه‌ای کوشش می‌کند نقش مؤثری در سوادآموزی حسابداری داشته باشد.

برنامه آموزشی دوره دبیرستان، حاوی درسی به‌نام ”استفاده از اطلاعات حسابداری“ است که تدوین مواد آموزشی لازم برای دبیرانی را ضروری ساخته است که باید اول خود آنان این مواد را درک و سپس، تدریس کنند. در همین راستا، انجمن حسابداران رسمی ژاپن، گروه سوادآموزی حسابداری، نقشه راه و تدوین مواد آموزشی مربوط را با مشارکت دانشگاهیان آموزش حسابداری تشکیل داده است که راه تدوین چنین موادی را هموار کنند.

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • خدمات اجتماعی انجمن حسابداران رسمی ژاپن
ثبت امتیاز