X
تاریخ انتشار: دوشنبه 13 مرداد 1399
تردید حرفه‌ای بیش‌تری اعمال کنید

  تردید حرفه‌ای بیش‌تری اعمال کنید

امتیاز: Article Rating

نهاد ناظر بازار حسابرسی بریتانیا اعلام کرد، مؤسسات حسابرسی هنگام بررسی دفاتر شرکت‌های بورسی کماکان استقلال اندکی از خود نشان می‌دهند. آنان باید در هنگام تعامل با مشتری تردید حرفه‌ای بیش‌تری را نشان دهند.

شورای گزارشگری مالی اذعان کرد، بررسی حسابرسی‌های سال مالی 2019-2020 ، نشان می‌دهد ضعف‌های مکرری که در کار حسابرسان دیده می‌شود شامل ارجاع بسیاری از کارها به كاركنان جوان، برنامه‌ریزی و کنترل‌های نامناسب، عقب‌نشینی و صرفاً نگاه کلی‌گرایانه به صورت‌های مالی است.

در حال حاضر بازار حسابرسی بریتانیا در اختیار چهار مؤسسه‌ی بزرگ حسابرسی جهان است اما آن‌ها به دلیل رسوایی‌های بزرگ مالی شرکت‌های مورد رسیدگی خود با اصلاحات اساسی مطرح شده ازسوی نهاد ناظر روبرو شده‌اند.

الیزابت بارت رئیس شورای گزارشگری مالی اذعان کرد، عدم استفاده از تردید حرفه‌ای مسئله‌ای است که دائماً در حال تکرار است. وی تأکید کرد، اگرچه نمونه‌های خوبی از رفتارهای مناسب نسبت به این مسئله وجود دارد، اما ناامید کننده است که پاسخ‌ها به طور کلی مناسب نبوده است. نهاد ناظر تلاش می‌کند سرعت بازرسی‌ها و اقدامات اجرایی مناسب را بهبود ببخشد، و ارائه‌ی نتایج روشن و آگاهی بخش در اولویت باشد، بنابراین می توان به شکست‌ها رسیدگی کرد و اقدامات اصلاحی لازم را انجام داد.

شورای گزارشگری مالی میزان نظارت خود بر این موضوع را نسبت به قبل افزایش داده است. تعداد پرونده‌های مورد رسیدگی شورای گزارشگری مالی برای سال مالی 2019-2020 نسبت به 46 پرونده در سال گذشته به 88 مورد افزایش یافته است. در سال گذشته جریمه‌های اعمال شده توسط شورای گزارشگری مالی بالغ بر 16.5 میلیون پوند بوده است، در حالی که شورا قصد دارد در سال جاری مؤسسه‌ی دیلویت را به دلیل ضعف‌های جدی و مکرر  به‌تنهایی 15 میلیون پوند جریمه کند.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • تردید حرفه‌ای بیش‌تری اعمال کنید
ثبت امتیاز