X
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399
درخواست كی پی ام جی از جامعه‌ی تجاری برای در دستورکار قرار دادن برنامه‌های سبز

  درخواست كی پی ام جی از جامعه‌ی تجاری برای در دستورکار قرار دادن برنامه‌های سبز

امتیاز: Article Rating

______________________

مؤسسه‌ی حسابرسی و خدمات مشاوره‌ی مدیریت كی پی ام جی در بریتانیا از دولت و كسب‌وكارهای تجاری دعوت نمود تا برنامه‌های سبز را در صدر در دستورکار خود قرار دهند. این مؤسسه در حال ترغیب رهبران تجاری و سیاسی است، که برای بهبود بلندمدت پس از کووید 19 آماده شوند، و با پیشروی و همکاری بیش‌تر در جهت تحولاتی عمل کنند كه به ریسك‌ها و فرصت‌های ناشی از تغییرات آب‌وهوایی و گذار به اقتصاد بدون کربن، به شكل مناسب پاسخ دهند.

گذار به اقتصاد بدون کربن حركتی بسیار پیچیده است و به‌سادگی قابل انجام نیست. در ژوئن سال 2019، بریتانیا قانونی را تصویب كرد كه  طبق آن متعهد می‌شود سهم خود را در گرمایش کره‌ی زمین تا سال 2050 به پایان برساند و به دیگر 109 كشور، ایالت و شهرهایی بپیوندد كه موافقت كرده‌اند یا در نظر دارند اقدامات مشابهی را انجام دهند. در حالی که برخی از بنگاه‌های بزرگ بریتانیایی از طرح‌های تحول‌گرایانه‌ای در این زمینه رونمایی كرده‌اند، اما پاسخ جامعه‌ی تجاری بریتانیا همچنان نامشخص و متناقض است.

کنفرانس سازمان ملل متحد در مورد تغییر آب‌وهوایی نیز كه قرار بود در اواخر سال جاری در گلاسکو برگزار شود، به‌دلیل شیوع ویروس همه‌گیر کرونا به سال 2021 موكول شد كه این موضوع نگرانی‌های زیادی را در مورد کاهش اولویت برنامه‌های سبز رقم زده است. واحدهای تجاری باید با ارزیابی مزایای ناشی از اقتصاد بدون کربن و دریافت مشاوره‌های استراتژیک در مورد چگونگی تحول و کاهش ریسک‌ها، به ریسك‌های آب‌وهوایی پاسخ دهند.

البته دستیابی به اهداف اقتصاد بدون کربن در بریتانیا در دوره‌ای از بی ثباتی عمیق اقتصادی، به تغییر و تحول گسترده در تمام بخش‌های اقتصاد نیاز دارد. حداکثر تا سال 2022 ، تمامی شرکت‌های بورسی و صاحبان دارایی‌های بزرگ ملزم خواهند بود تا ارزیابی خود از ریسک‌هایی ناشی از تغییرات آب‌وهوا را که در معرض آن‌ها قرار دارند، همچنین استراتژی‌ها و نحوه‌ی مدیریت این ریسک‌ها را گزارش کنند. بدون تردید تغییر سیاست‌ها و مقررات، حرکت روبه جلوی برنامه‌های سبز را تسهیل خواهد کرد، اما اهرم‌های حقوقی مختلف باعث ایجاد ریسک‌های احتمالی می‌شوند، بنابراین این وظیفه‌ بر عهده‌ی کسب‌وکارهای تجاری است که به جای انتظار و پاسخگویی، دنبال راه‌کار باشند. فشارهای فوری بر روی هیأت‌های مدیره می‌تواند مانع از تأثیرگذاری و تأمل شود، اما با صرف وقت برای فکر کردن در مورد ریسک‌های ناشی از تغییرات آب‌وهوا، اجرای سناریوها و ایجاد تغییرات مناسب در مدل‌ها و استراتژی‌های تجاری می توان کمک کرد تا افق برنامه ریزی اقتصادی و سیاسی شرکت‌ها را افزایش داد.

_________

www.energyvoice.com

_________

اشتراک گذاری
تصاویر
  • درخواست كی پی ام جی از جامعه‌ی تجاری برای در دستورکار قرار دادن برنامه‌های سبز
ثبت امتیاز