طراحی سایت
X
تاریخ انتشار: چهارشنبه 15 اسفند 1397
همایش «همگامی حرفه‌ی حسابرسی با تحولات کسب‌وکار» برگزار شد

  همایش «همگامی حرفه‌ی حسابرسی با تحولات کسب‌وکار» برگزار شد

امتیاز: Article Rating

همایش چالش‌ها و راهبردهای همگامی حرفه‌ی حسابرسی با تحولات کسب‌وکار سه‌شنبه چهاردهم اسفندماه با حضور بیش از 600 نفر از اعضای جامعه و سایر علاقه‌مندان برگزار شد. در این همایش که به طور مشترک توسط جامعه حسابداران رسمی ایران و دانشگاه الزهرا در مرکز همایش‌های بین‌المللی این دانشگاه برگزار شد جمعی از کارشناسان ارشد حرفه‌ای مقالاتی در زمینه‌ی مسایل جاری حرفه ارائه‌ی حسابرسی کردند.
آغازگر همایش سخنرانی خیرمقدم  دکتر سیدعلی حسینی، رئیس بورس انرژی و عضو هیأت علمی گروه حسابداری این دانشگاه بود.

نخستین سخنران، دکتر علی رحمانی بود و عنوان مقاله‌ی ارائه شده ایشان چالش‌های ادغام مؤسسات حسابرسی بود. سخنران بعدی دکتر عباس وفادار، عضو شورای‌عالی جامعه حسابداران رسمی ایران بود که در سخنرانی خود تأثیر ارزهای دیجیتالی بر گزارشگری مالی را تشریح کرد.

نقش حسابرسان در مبارزه با پول‌شویی عنوان سخنرانی دکتر سعید جمشیدی فرد بود که در آن ضمن تشریح ابعاد پول‌شویی وظایف خطیر حسابرسان در افشای آن را مورد بحث قرار دادند. چالش‌های کنترل کیفیت در مؤسسات حسابرسی عنوان مبحثی بود که توسط آقای ناصر رزاق عضو هیأت مدیره‌ی جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران ارائه شد. پایان بخش سخنرانی‌های جلسه‌ی اول سمینار، سخنرانی دکتر آزاده مداحی، عضو هیأت علمی گروه حسابداری دانشگاه الزهرا بود که موضوع کیفیت حسابرسی را مورد بحث قرار می‌داد.

 

در ادامه‌ی سمینار حاضر آقای منصور شمس احمدی، عضو پیشین شورای‌عالی جامعه در خصوص مبحث ارزش‌های منصفانه مسئولیت‌های حسابرسان را برشمردند. سامانه‌های اطلاعاتی جامعه حسابداران رسمی ایران عنوان  سخنرانی بعدی بود که توسط آقای دکتر محمدعلی زاهدی ارائه شد. پی‌آمدهای نرخ‌شکنی در ارائه‌ی خدمات حسابرسی موضوعی است که آقای مهدی بیرانوند، عضو هیأت مدیره‌ی جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران در ادامه موردبحث قرار دادند.

موضوع بحث آقای دکتر کاظم وادی زاده، حسابدار رسمی، در این سمینار تأثیر بازرسی از سامانه‌های ارزی بر گزارش حسابرسی بود.  سپس سخنرانی آقای دانیال محجوب با موضوع تسعیر ارز و اثر آن بر گزارشگری مالی  ارائه  شد.  سخنران پایانی،  دکتر سیدمحمد باقرآبادی، رئیس مرکز آموزش حرفه‌ای جامعه بود که اثرات تغییرات استانداردهای حسابداری ملی بر گزارشگری مالی را مورد بررسی قرار دادند. 

گفتنی است مقالات منتخب این سمینار در شماره‌ی آتی نشریه‌ی حسابدار رسمی منتشر خواهد شد.

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • همایش «همگامی حرفه‌ی حسابرسی با تحولات کسب‌وکار» برگزار شد
ثبت امتیاز