X
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 07 اسفند 1397
مراسم تودیع و معارفه رؤسای قبلی و جدید سازمان حسابرسی برگزار شد

  مراسم تودیع و معارفه رؤسای قبلی و جدید سازمان حسابرسی برگزار شد

امتیاز: Article Rating

__________________

ظهر سه‌شنبه هفتم اسفندماه، همزمان با میلاد حضرت فاطمه (س)، مراسم تودیع  دکتر اکبر سهیلی پور رئیس پیش سازمان حسابرسی و دکتر موسی بزرگ اصل، رئیس جدید این سازمان با حضور جمعی از مدیران ارشد اقتصادی و حسابرسی کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران، در این مراسم معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی، اعضای هیأت عامل و هیأت نظارت سازمان حسابرسی، اعضای هیأت  نظارت، رئیس شورای‌عالی و دبیرکل جامعه حسابداران رسمی ایران، رؤسای پیشین هیأت عالی نظارت سازمان حسابرسی و جمعی دیگر از مدیران در حوزه‌ی نظارت مالی و حسابرسی حضور به هم رساندند.

در این نشست، دکتر اکبر سهیلی پور رئیس پیشین سازمان حسابرسی ضمن تشکر از کلیه‌ی مدیران و همکاران سازمان حسابرسی در دوران خدمت خود تأکید کرد که در مدت تصدی در سمت ریاست این سازمان با دشواری‌های عملکرد توأمان حرفه‌ای و دولتی مواجه بوده، اما سازمان حسابرسی از عهده‌ی این امر برآمده است.

سهیلی پور در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد ده‌ساله‌‌ی خود در کاهش حجم تصدی‌گری و واگذاری فعالیت‌های حسابرسی به بخش خصوصی اشاره و با ارائه آمار عملکرد سازمان حسابرسی در این زمینه بر تمرکز این سازمان بر وظایف حاکمیتی تأکید کرد.

در ادامه، دکتر موسی بزرگ اصل رئیس جدید سازمان حسابرسی ضمن تشکر از خدمات دکتر سهیلی پور مهم‌ترین وظایف سازمان در مقطع کنونی را اصلاح ساختار حرفه‌ی حسابرسی در ایران و نیز گسترش و تعمیق استفاده از فناوری اطلاعات در بخش حسابرسی عنوان کرد. وی پیاده‌سازی استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی و استانداردهای بخش عمومی را دیگر وظایف مهم پیش رو در سازمان حسابرسی دانست. بزرگ اصل  در سخنان خود بر همکاری سازمان حسابرسی و جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران تأکید داشت.  

سخنران بعدی این مراسم دکتر عباس معمارنژاد، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت دارایی بود. وی در سخنان خود ضمن تقدیر از خدمات اکبر سهیلی پور و آرزوی توفیق برای رئیس جدید سازمان تأکید داشت که سازمان باید در دوره‌ی کنونی فعالیت خود بر وظایف حاکمیتی تمرکز داشته باشد. وی بازنگری و تدوین استانداردهای حسابداری و حسابرسی را دیگر وظیفه‌ی مهم سازمان حسابرسی در مقطع کنونی دانست و بر همکاری سازمان در بازنگری و اصلاح قوانین مادر مالی و اقتصادی و نیز مشارکت در تنقیح قوانین مادر و شناسایی قوانین و مقررات منسوح و محل و اصلاح آن‌ها تأکید کرد.

پایان بخش مراسم تودیع و معارفه ارائه‌ی هدایایی از سوی واحدهای مختلف سازمان حسابرسی به رئیس پیشین این سازمان بود.

جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران ضمن تقدیر و سپاس از عملکرد دکتر اکبر سهیلی پور رئیس پیشین این سازمان برای دکتر موسی بزرگ اصل، رئیس جدید سازمان، در انجام وظایف محوله آروزی توفیق می‌کند.


اشتراک گذاری
تصاویر
  • مراسم تودیع و معارفه رؤسای قبلی و جدید سازمان حسابرسی برگزار شد
ثبت امتیاز