X
تاریخ انتشار: دوشنبه 12 آذر 1397
وزیر اقتصاد در مراسم روز حسابدار اعلام کرد: نباید بین وزارت اقتصاد و تشکل‌های حسابداری فاصله باشد

  وزیر اقتصاد در مراسم روز حسابدار اعلام کرد: نباید بین وزارت اقتصاد و تشکل‌های حسابداری فاصله باشد

امتیاز: Article Rating

________________

در حسابرسی نباید وزارت اقتصاد جز موارد خاص درگیر تصدی‌گری شود، وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن اعلام این سخنان افزود:  اصل بر این است که حسابرسی توسط تشکل‌ها انجام شود که این موضوع البته نیازمند اصلاح قوانین است. همچنین نباید فاصله‌ای بین وزارت اقتصاد و تشکل‌های حسابداری در اجرای صحیح قانون باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران فرهاد دژپسند در مراسم بزرگداشت روز حسابدار که صبح امروز در سالن شهید مدرس وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد با اشاره به نقش حسابداری در حکمرانی خوب اظهار داشت: نمی‌توان از حکمرانی سخن گفت اما از شفافیت نگفت، نمی‌توان از شفافیت سخن به میان آورد اما از گزارشگری مالی چیزی نگفت،  نمی‌توان از گزارشگری مالی سخن به میان آورد اما از استانداردهای حسابداری چیزی نگفت.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه یکی از ارکان بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد حسابداری تعهدی است تصریح کرد: هزینه‌یابی در حسابداری اهمیت فراوان دارد. در بخش حاکمیت حسابداری را برای تولید خدمت انجام نمی‌دهیم بلکه برای این است که از خدمات به آثارش برسیم

دژپسند با تأکید بر اینکه حسابداری یکی از ستون‌های عملکرد وزارت اقتصاد است، گفت: قیمت تمام شده یک بنگاه با یک دستگاه اجرایی یا دستگاهی که تولید خدمت می‌کند و شمارش‌پذیر نیست متفاوت است. باید با قوت و شدت بیشتری به سمت حسابداری تعهدی برویم.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • وزیر اقتصاد در مراسم روز حسابدار اعلام کرد: نباید بین وزارت اقتصاد و تشکل‌های حسابداری فاصله باشد
ثبت امتیاز