طراحی سایت
X
تاریخ انتشار: شنبه 03 آذر 1397
نشست مشترک با حسابداران رسمی شمال کشور برگزار شد

  نشست مشترک با حسابداران رسمی شمال کشور برگزار شد

امتیاز: Article Rating

نشست هم‌اندیشی حسابداران رسمی شاغل در استان‌های شمالی کشور با حضور هیأت مدیره‌ی جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران، روز چهارشنبه سی‌ام آبان‌ماه در ساری برگزار شد.

🔸به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران، در این نشست که در ادامه‌ی رایزنی با شرکای مؤسسات حسابرسی و نیز طرح دیدگاه‌های جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران با حضور حسابداران رسمی شاغل در مؤسسات حسابرسی برگزار شد مباحث متنوعی به منظور هم‌اندیشی و تبادل نظر پیرامون مباحث جاری حرفه مطرح گردید.

🔸حسابداران رسمی حاضر در این نشست موارد متعددی را مورد توجه قرار داده و تأکید کردند که جامعه باید مساعی بیش‌تری صرف آن‌ها بکند. آنان در خصوص پی‌آمدهای انتخاب حسابدار رسمی بدون آزمون هشدار دادند و خواهان لغو معافیت حسابداران دارای دکترا و نیز مدیران باسابقه‌ی دولتی از آزمون شدند. آنان همچنین در زمینه‌ی توجه بیش‌تر به آن دسته از اعضای جامعه که در شهرستان‌ها شاغل‌اند، خواهان برقراری آموزش حرفه‌ای در این مراکز، استفاده‌ از فناوری‌های آموزشی و آموزش از راه دور برای توسعه‌ی روش‌های آموزشی شدند. دیگر موضوعاتی که موردتأکید حاضران در نشست قرار داشت روش‌های مستندسازی پرونده‌ی حسابرسی، مسأله‌ی سن بازنشستگی حسابرسان و بالابودن میانگین سنی اعضا، کمبود نیروی انسانی کیفی، مسایل مؤسسات با تأمین اجتماعی و نیز مسایل مربوط به ادغام مؤسسات حسابرسی بود.

🔸در این جلسه، سیدمحمد علوی، دبیرکل جامعه، اقدامات جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران طی دوره‌ی اخیر را توضیح داد و ازجمله به ارتقای توسعه‌ی بازار کار برای مؤسسات حسابرسی ازجمله از طریق حسابرسی مالیاتی، حسابرسی بیمه‌ای، حسابرسی بخش دولتی و بازرسی قانونی از کلیه‌ی اشخاص حقوقی اشاره کرد. وی در خصوص اصلاحات ساختاری درونی به اصلاح بافت کارشناسی جامعه و توسعه‌ی سامانه‌های پردیس و سحر اشاره داشت. دبیرکل جامعه در بخش دیگری از صحبت‌هایش مسایل مربوط به حق‌الزحمه‌ی حسابرسی را برشمرد و ازجلمه به ضرورت عدم شرکت در مناقصه‌های حسابرسی، مقابله با نرخ‌شکنی و کاهش حق‌الزحمه‌های حسابرسی، و عدم پذیرش حسابرسی شرکت‌هایی که از دریافت گزارش حسابرسی منصرف می‌شوند اشاره داشت.

🔸ناصر رزاق عضو دیگر هیأت مدیره نیز در این جلسه در زمینه‌ی کنترل کیفیت مؤسسات حسابرسی مواردی را برشمرد و ضمن تشریح ابعاد بازنگری در روش‌های کنترل کیفیت در جامعه، به بازنگری در دستور‌العملی حسابرسی مبتنی بر ریسک، بازنگری در آیین رفتار حرفه‌ای و موارد مربوط به نظارت بر حق‌الزحمه‌های حسابرسی اشاره داشت.

🔸مهدی بیرانوند دیگر عضو هیأت مدیره نیز اقدامات جامعه در زمینه‌های آموزشی و رفاهی اعضا را برشمرد و ازجمله به برگزاری آموزش‌های حرفه‌ای در مراکز استان‌ها، افزایش آزمون رتبه‌بندی کارکنان حرفه‌ای مؤسسات به سه بار در سال، امکان قبولی مشروط در آزمون رتبه‌بندی اشاره داشت. وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به امکانات رفاهی پیش‌بینی شده توسط جامعه برای اعضا اشاره کرد.

🔸گفتنی است سلسله نشست‌های هیأت مدیره و شرکای مؤسسات حسابرسی در ماه‌های اخیر با هدف مشارکت هرچه بیش‌تر اعضای جامعه در مسایل آن برگزار شده است و طی این دوره شاهد برگزاری نشست‌های با حسابداران رسمی شاغل در استان‌های مختلف کشور بوده‌ایم.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • نشست مشترک با حسابداران رسمی شمال کشور برگزار شد
ثبت امتیاز