X
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 17 مهر 1397
برگزاری نشست مشترک هیأت مدیره و حسابداران رسمی فعال در شیراز

  برگزاری نشست مشترک هیأت مدیره و حسابداران رسمی فعال در شیراز

امتیاز: Article Rating

نشست هم‌اندیشی حسابداران رسمی شاغل در شیراز با حضور هیأت مدیره‌ی جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران، روز دوشنبه شانزدهم مهرماه در محل هتل شیراز این شهرستان برگزار شد.

🔸به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران، در این نشست که در ادامه‌ی رایزنی با شرکای مؤسسات حسابرسی و نیز طرح دیدگاه‌های جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران با حضور حسابداران رسمی شاغل در مؤسسات حسابرسی استان فارس برگزار شد مباحث متنوعی به منظور هم‌اندیشی و تبادل نظر پیرامون مباحث جاری حرفه مطرح شد.

🔸حسابداران رسمی شاغل در استان فارس موارد متعددی را مورد توجه قرار داده و تأکید کردند که جامعه باید مساعی بیش‌تری صرف آن‌ها بکند. ازجمله‌ی این موارد پشتیبانی حرفه‌ای از تمامی اعضای جامعه در مسیر اعتلای حرفه‌ای است. آنان ضمن آن که خواهان لغو معافیت حسابداران دارای دکترا و نیز مدیران باسابقه‌ی دولتی از آزمون شدند، در خصوص توجه بیش‌تر به آن دسته از اعضای جامعه که در شهرستان‌ها شاغل‌اند خواهان برقراری آموزش حرفه‌ای در این مراکز، استفاده‌ از فناوری‌های آموزشی و آموزش از راه دور برای توسعه‌ی روش‌های آموزشی و نیز بهره‌گیری از حسابداران شاغل در شهرستان‌ها برای عضویت در کارگروه‌های حرفه‌ای شدند.

🔸 همچنین، در خصوص موارد مرتبط با کنترل کیفیت حاضران در جلسه به ضرورت اقدامات پیشگیرانه در جامعه اشاره داشتند و ضمن تأکید بر ضرورت هماهنگی جامعه و بورس اوراق بهادار، کنترل کیفیت مؤسسات و رتبه‌بندی آن‌ها صرفاً براساس یک پرونده را روشی نادرست دانستند که لازم است به اصلاح آن مبادرت کرد.

🔸حاضران در نشست با اشاره معضلات مرتبط با نرخ‌شکنی، رقابت ناسالم و کاهش حق‌الزحمه‌ی حسابرسی، به‌طور مشخص خواهان بررسی و پی‌گیری جامعه در مورد فعالیت واسطه‌های حسابداری در شیراز و امضای گزارش‌های مربوطه در تهران اشاره داشتند. دیگر موضوع موردتوجه حسابداران رسمی حاضر در جلسه ضرورت آگاه‌سازی و توجه شرکت‌ها به هم‌زمانی و توأمان بودن وظیفه‌ی بازرسی قانونی و حسابرسی است.

🔸در این جلسه، سیدمحمد علوی، دبیرکل جامعه، اقدامات جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران طی دوره‌ی اخیر را توضیح داد و ازجمله به ارتقای بافت کارشناسی جامعه، اصلاح ساختارهای لازم در خصوص فرآیندهای کنترل ‌کیفیت، بازنگری دستورالعمل‌های حسابرسی، ترجمه‌ی دستورالعمل‌ حسابرسی بین‌المللی، تشکیل جلسات به منظور اصلاح اساسنامه‌ی جامعه و اساسنامه‌ی نمونه‌ی مؤسسات حسابرسی، پی‌گیری اجرای صحیح و مناسب آیین‌نامه‌ی کارگروه انتخاب حسابرس برای شرکت‌های دولتی و ارائه‌ی راهکارهای پیشنهاد جهت استفاده‌ی مناسب‌تر از ظرفیت مؤسسات حسابرسی، ارائه‌ی خدمات آموزشی رایگان برای اعضا، انعقاد قرارداد خدمات رفاهی برای اعضا در موضوعات مختلف و اطلاع‌رسانی آن‌ها در سایت جامعه، پی‌گیری از اداره‌ی ثبت جهت اجرای آیین‌نامه راهکارهای افزایش تقویت حسابرسی، تصمیم برای ایجاد شرکت تعاونی برای اعضا، و بیمه‌ی مسئولیت حرفه‌ای اشاره کرد. ایجاد زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری شامل اتوماسیون اداری، سامانه‌های پردیس، سحر و جام، و اجرای عملیات ساخت ساختمان میرداماد به منظور فضای آموزشی، و بهسازی دفتر ستادی جامعه را برشمرد.

🔸همچنین در این نشست، دیدگاه‌های دیگر اعضای هیأت مدیره مطرح شد و در ادامه‌ی جلسه آقای ناصر رزاق، عضو هیأت مدیره در خصوص تغییرات نظام کنترل کیفیت مواردی را توضیح دادند و آقای مهدی بیرانوند، دیگر عضو هیأت مدیره، مواردی را درخصوص برنامه‌های پیش روی آموزش حرفه‌ای برشمردند.     

🔸گفتنی است سلسله نشست‌های هیأت مدیره و شرکای مؤسسات حسابرسی در ماه‌های اخیر با هدف مشارکت هرچه بیش‌تر اعضای جامعه در مسایل آن برگزار می‌شود و برگزاری نشست‌های دیگر نیز در دستورکار هیأت مدیره بوده است.

 

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • برگزاری نشست مشترک هیأت مدیره و حسابداران رسمی فعال در شیراز
ثبت امتیاز