X
تاریخ انتشار: جمعه 13 مهر 1397
نشست هیأت مدیره‌ی جامعه با ریاست سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد

  نشست هیأت مدیره‌ی جامعه با ریاست سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد

امتیاز: Article Rating

______________

با توجه به پاره‌ای مشکلات اجرایی مؤسسات حسابرسی در مجموعه تعامل‌هایشان با شعب تأمین اجتماعی، به‌ویژه در اخذ مفاصاحساب و نیز حق بیمه‌ی قراردادهای غیر حسابرسی، هیأت مدیره‌ی جامعه‌‌ی حسابداران رسمی ایران در نشستی با دکتر محمدحسین مهدوی عادلی، رئیس هیأت‌مدیره‌ی سازمان تأمین اجتماعی ابعاد این مسایل را طرح کردند و ریاست سازمان دستور مساعد را در این خصوص صادر کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران در این نشست که صبح چهارشنبه یازدهم مهرماه برگزار شد دبیرکل و دیگر اعضای هیأت مدیره‌ی جامعه مطالبات مؤسسات حسابرسی را در این زمینه مطرح کردند و خواهان تسریع در حل‌وفصل موضوع شدند.

در همین زمینه، موارد متعددی در رابطه با تعامل مؤسسات حسابرسی و شعب تأمین اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت. از جمله مسایل بررسی شده حق بیمه‌ی مقطوع قراردادهای غیر حسابرسی و تفسیر برخی از شعب تأمین اجتماعی از این بابت، مشکل اخذ مفاصاحساب توسط مؤسسات حسابرسی از شعب تامین اجتماعی، و بازرسی دفاتر قانونی ده سال آخر موسسات حسابرسی و برداشت تسری بخشنامه‌ی مربوطه صرفاً در خصوص شرکت‌های تولیدی بوده است. 

همچنین در ادامه، زمینه‌های دیگر فعالیت‌های مشترک جامعه با سازمان تأمین اجتماعی و استفاده از ظرفیت تخصصی و حرفه ای موسسات حسابرسی در پیشبرد اهداف سازمان مطرح و مقرر شد این موارد در قالب تفاهم نامه مستقل پیگیری شود . 

گفتنی است این نشست در ادامه‌ی سلسله‌نشست‌های هیأت مدیره در راستای تعامل مستمر با ذی‌نفعان وپی‌گیری حقوق حرفه‌ای مؤسسات حسابرسی  صورت گرفته است.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • نشست هیأت مدیره‌ی جامعه با ریاست سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد
ثبت امتیاز