طراحی سایت
X
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 20 شهریور 1397
برگزاری نشست مشترک هیأت مدیره و حسابداران رسمی شاغل در تبریز

  برگزاری نشست مشترک هیأت مدیره و حسابداران رسمی شاغل در تبریز

امتیاز: Article Rating

___________

نشست هم‌اندیشی حسابداران رسمی شاغل در تبریز با هیأت مدیره‌ی جامعه، روز یکشنبه هجدهم شهریورماه در سالن همایش‌های بین‌المللی تبریز برگزار شد.

🔸به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران، در این نشست که در ادامه‌ی رایزنی با شرکای مؤسسات حسابرسی و نیز طرح دیدگاه‌های جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران با حضور حسابداران رسمی شاغل در مؤسسات حسابرسی استان آذربایجان برگزار شد مباحث متنوعی به منظور هم‌اندیشی و تبادل نظر پیرامون مباحث جاری حرفه مطرح شد.

🔸در ابتدای جلسه و پس از قرائت آیاتی از قرآن کریم، سیدمحمد علوی، دبیرکل جامعه، ضمن خوش‌آمدگویی به حاضران، اقدامات جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران طی دوره‌ی اخیر را توضیح داد و ازجمله به ایجاد زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری شامل اتوماسیون اداری، سامانه‌های پردیس، سحر و جام، و اجرای عملیات ساخت ساختمان میرداماد به منظور فضای آموزشی، و بهسازی دفتر ستادی جامعه را برشمرد. وی در ادامه ضمن اشاره به حساب‌دهی و پاسخ‌دهی مالی به‌موقع و باکیفیت جامعه در دوره‌ی مالی اخیر، اقدامات انجام شده برای گسترش بازار کار خدمات حرفه‌ای را مورد تأکید قرار داد و به مواردی شامل پی‌گیری حسابرسی مالیاتی موضوع تبصره 2 ماده 272 قانون مالیات‌های مستقیم، حسابرسی بخش عمومی و امکان بازرسی قانونی از 650 هزار شرکت مشمول اشاره و تأکید کرد که این موارد مراحل نهایی خود را جهت اجرا سپری می‌کند.

🔸 دبیرکل جامعه در بخش دیگری از سخنان خود به راه‌اندازی مرکز داوری جهت حل و فصل اختلافات و رایزنی با سازمان تأمین اجتماعی برای رفع موانع و محدویت‌های موجود اشاره کرد و برخی از دیگر اقدامات انجام شده‌ی جامعه را برشمرد. وی ازجمله به ارتقای بافت کارشناسی جامعه، اصلاح ساختارهای لازم در خصوص فرآیندهای کنترل ‌کیفیت، بازنگری دستورالعمل‌های حسابرسی، ترجمه‌ی دستورالعمل‌ حسابرسی بین‌المللی، تشکیل جلسات به منظور اصلاح اساسنامه‌ی جامعه و اساسنامه‌ی نمونه‌ی مؤسسات حسابرسی، پی‌گیری اجرای صحیح و مناسب آیین‌نامه‌ی کارگروه انتخاب حسابرس برای شرکت‌های دولتی و ارائه‌ی راهکارهای پیشنهاد جهت استفاده‌ی مناسب‌تر از ظرفیت مؤسسات حسابرسی، ارائه‌ی خدمات آموزشی رایگان برای اعضا، انعقاد قرارداد خدمات رفاهی برای اعضا در موضوعات مختلف و اطلاع‌رسانی آن‌ها در سایت جامعه، پی‌گیری از اداره‌ی ثبت جهت اجرای آیین‌نامه راهکارهای افزایش تقویت حسابرسی، تصمیم برای ایجاد شرکت تعاونی برای اعضا، و بیمه‌ی مسئولیت حرفه‌ای اشاره کرد.

🔸در ادامه‌ی این نشست، دیدگاه اعضای شاغل در تبریز مطرح شد و ازجمله به این موارد اشاره شد: مشکل برخی مؤسسات حسابرسی بومی که نمایندگی‌های غیررسمی مؤسسات حسابرسی در تبریز مانع اصلی گسترش کار آن‌ها بوده‌اند. نرخ‌شکنی و پایین بودن حق‌الزحمه‌ی خدمات مؤسسات حسابرسی و در عین حال تبلیغات مؤسسات حسابداری، فقدان آموزش‌های حرفه‌ای در تبریز، طبقه‌بندی مؤسسات حسابرسی و نظام کنترل کیفیت جامعه و انتخاب نمونه، مشکلات مؤسسات حسابرسی با سازمان تأمین اجتماعی و نظام ناعادلانه توزیع کار. تغییر نظام پذیرش حسابداران رسمی به صورت با حق امضا وبدون حق امضا و تسری آن به مدیران مالی از دیگر موارد مطروحه در جلسه بود بود. 

🔸همچنین در ادامه‌ی جلسه آقای ناصر رزاق، عضو هیأت مدیره در خصوص تغییرات نظام کنترل کیفیت مواردی را توضیح دادند و آقای مهدی بیرانوند، دیگر عضو هیأت مدیره، مواردی را درخصوص برنامه‌های پیش روی آموزش حرفه‌ای برشمردند.     

🔸گفتنی است سلسله نشست‌های هیأت مدیره و شرکای مؤسسات حسابرسی در ماه‌های اخیر با هدف مشارکت هرچه بیش‌تر اعضای جامعه در مسایل آن برگزار می‌شود و برگزاری نشست‌های دیگر نیز در دستورکار هیأت مدیره بوده است.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • برگزاری نشست مشترک هیأت مدیره و حسابداران رسمی شاغل در تبریز
ثبت امتیاز